نحوه ی تغیر کالیبراسیون موس در مکس شوتر وان

نحوه ی تغیر کالیبراسیون موس در مکس شوتر وان

نحوه ی تغیر کالیبراسیون موس در مکس شوتر وان

مبدل مکس شوتر وان همانطور که میدانید یک مبدل برای اتصال موس و کیبورد به کنسول های بازی میباشد . برای عملکرد بهینه طبق آن چیزی که مد نظر شما است ، نیازمند تغیراتی در کالیبراسیون آن است که این عمل به ۴ پارامتر بستگی دارد :

مواردی که باعث بهبود عملکرد گیمر در کنترل موس میشود :

حساسیت یا sensitivity:

حساسیت موس به این معنی است که نسبت جابجایی موس به نسبت جابجایی نشانگر بر روی صفحه نمایش چقدر باشد به بیان ساده تر موس را چقدر جابجا کنیم تا روی صفحه هم به نسبت کافی نشانگر جابجا شود .

این تغیر بسته به بازی هر گیمیر فرق خواهد داشت و فرد بسته به بازی خود آن را تغیر داده .

نوع موس و  dpi آن :

مبدل مکس شوتر کلیه موس های استاندارد موجود در بازار را شناسایی میکند و لیست موس های گیمینگ قابل شناسایی توسط مبدل  در لینک زیر معرفی شده است. در عین حال حد اقل وضوح مورد نیاز برای موس ۳۲۰۰ DPI  هست و این موس نباید چند هسته ای بوده و یا قابلیت ذخیره کد های ماکرو را داشته باشد تا در شناسایی توسط مبدل دچار مشکل نشود .

Dead zone :

این اصطلاح بیانگر حساسیت اولیه موس نسبت به جابجاییهای بسیار ریز است به این معنی که موس جاجبجایی های بیشتر از چند میلیمتر را به روی تصویر منتقل کند.  به عبارتی موس را  چند میلیمتر جابجا کنیم تا ابتدا به ساکن نشانگر روی صفحه نمایش شروع به حرکت کند .به عنوان مثال اگر dead zon بسیار بالا باشد اگر موس را یک میلیمتر جاجا کنید اصلا حرکتی بر روی تصویر نمایشگر شما دیده نمیشود و همینطور بالعکس اگر dead zone  بسیار کم تعریف شود  اگر موس dpi  پایینی داشته باشد حتی بدون جابجایی موس میبینید که نشانگر بر روی مانیتور دارای لرزش هست و یا به یک سمت حرکت میکند. پس تنظیم dead zone   دارای اهمیت بالایی است.

جهت کالیراسون مبدل مکس شوتر مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید

 حساسیت حرکت کنترلر را از داخل منوی بازی مدنظر افزایش دهید که مقدار پیشنهادی حدود ۷۰ درصد از ظرفیت کل حساسیت است .

آموزش تغیرات دقت و حساسیت موس در داخل بازی :

( ! ابتدا یکی از پروفایل های F2 الی F12 را انتخاب نمایید ! )

برای تنظیم DEAD ZONE  کلید ESC را نگه داشته و اعداد ۱ الی ۹ را یکی یکی امتحان کنید تا مقدار DEAD ZONE  به اندازه مورد نیاز تنظیم شود.

حساسیت مبدل را با فشردن کلید ALT و اعداد ۱ الی ۹ افزایش دهید تا مقدار جابجایی موس مطابق میل شما تنظیم گردد.

(gif)

آموز تغیر حساسیت موس در بازی با مکس شوت وانآموزش تغیر سرعت موس در بازی ا با مکس شوتر
http://www.20script.ir